HomeStudioTetováníGalerieKontakt
 
  Pracovní tetovací stolek
 

O tetování ve zkratce

> CENY TETOVÁNÍ > PÉČE O NOVÉ TETOVÁNÍ

Už od dob jeskynních maleb prehistorických lidí je tetování známou technikou, jak se zkrášlit. Jako zastrašit nepřátele nebo také realizovat rituální zvyky a základy náboženské víry. Tetování zdobily těla, které byly po tisíciletích vyproštěna z věčného ledu ledovce - jeden z nejslavnějších byl více než 3500 let starý "Ötzi" , měl více než 40 tetování sloužilo pravděpodobně léčebným účelům, jako další byla 2400 let stará žena která byla nalezena u ruského Ukok Plateau. Nosila na pažích a ramennou umělecká a bohatě zdobená tetování v podobě ptáků, jelenů a mystických zvířat, která byla vpíchána pod kůži kostěnou jehlou a sazemi. Doposud je nejstarší známou tetovanou ženou, zřejmě to byla válečnice nebo vypravěčka kmenových pověstí ve svém kmeni, byla vysoce vážená.

V dávných dobách se prováděly zářezy a do ran se vtíraly dřevěné uhlí, barevná hlína nebo části rostlin, později se začal používat inkoust. Piktové a Skoti, dávný obyvatelé Anglie, Skotska a Irska, například šokovali římské vyzvědače svými "pomalovanými těly" při kterých se římských legií zmocňovalo zděšení.

Později sloužilo tetování spíše k praktickým a křesťanským účelům - středověcí mořeplavci se pokoušeli zajistit si vytetovaným křížem křesťanský pohřeb, pokud by daleko od vlasti zahynuli
Při současném zaujme o tetování se tedy nedá mluvit o novém módním trendu, ale spíše o renesanci. Ale nová je stylová rozmanitost dnešních tetování - od originálů kmenových tetování až po keltské tetování ve kterých se znovu objevují ornamenty a postavy zvířat irských knižních kreseb z prvního tisíciletí našeho letopočtu. Volba motivu je vždy akceptována jako individuální rozhodnutí nositele - co nakonec platí, je způsob provedení.

Facebook Twitter Instagram Pinterest  

 

 

  CHINO TATTOO © 2013 l Podporujíci webové stránky l Created by Chino